Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy+ 48 501 467 927

Zalety paneli słonecznych

Panele słoneczne to połączone szeregowo ogniwa, których zadaniem jest przetwarzanie energii słonecznej w elektryczną. Biorąc pod uwagę, że w procesie tym do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe produkty uboczne, a wykorzystuje się wyłącznie niewyczerpalny zasób naturalny, takie rozwiązanie jest przyjazne środowisku i przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń. Ekologiczność to jednak nie jedyna zaleta paneli fotowoltaicznych. Korzyści wynikających z ich zainstalowania jest o wiele więcej.

 

W odróżnieniu od kolektorów słonecznych, które są w stanie przetwarzać energię świetlną w ciepło, panele są rozwiązaniem o wiele bardziej uniwersalnym. Generowany przez nie prąd po przetworzeniu można wykorzystać do zasilania dowolnych urządzeń domowych.

 

Wbrew obiegowym opiniom panele słoneczne są rozwiązaniem o dużej żywotności – swoją funkcję pełnić mogą przez dziesiątki lat. Jeżeli zostaną poprawnie zainstalowane, nie powinny im zaszkodzić również warunki atmosferyczne. Dzięki warstwie zewnętrznej wykonanej ze szkła hartowanego są one w stanie skutecznie oprzeć się gwałtownym burzom, gradowi oraz wiejącym z dużą prędkością wiatrom. Oczywiście, aby utrzymać panele w dobrym stanie technicznym konieczna jest konserwacja, jednak nie jest ona specjalnie wymagająca. Instalacje nie posiadają żadnych ruchomych części, które mogłyby ulec zniszczeniu. W zupełności wystarcza umycie ich kilka razy do roku z wykorzystaniem dedykowanego środka. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie dokonać konserwacji ogniw mogą skorzystać z usług profesjonalnych firm.

 

Niekłopotliwe jest również samo montowanie paneli słonecznych. Mimo, iż instalacja wymaga systemu mocującego, okablowania i przyłączenia do sieci, prace rzadko trwają dłużej niż dwa dni, a po ich zakończeniu można od razu korzystać z pozyskanej przez panele energii.

 

Wartą wskazania zaletą jest również dawana przez nowoczesne panele możliwość gospodarowania pozyskana energią. Nadwyżki pozyskane w trakcie miesięcy, w których słońca jest więcej, można magazynować i wykorzystać w późniejszym czasie, a w razie deficytów wesprzeć się prądem z sieci lub akumulatorem.

Nasi partnerzy

Renergy
ul. Wyszyńskiego 158
66-400 Gorzów Wlkp.
NIP: 5571515504
REGON: 340273163
Adres e-mail:

Telefon: +48 501 467 927