Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy+ 48 501 467 927

W jaki sposób wykorzystywać można folie grzewcze?

Folie grzewcze to innowacyjna technologia, która zyskuje coraz większą popularność. Szacuje się, że prawie 3 miliony metrów kwadratowych podłóg w całej Europie ogrzewana jest właśnie w ten sposób. Dla energooszczędnych domów jest to wydajne i opłacalne rozwiązanie, które świetnie uzupełnia się z instalacją fotowoltaiczną – do zapewnienia w budynku odpowiedniej temperatury w czasie chłodniejszych miesięcy wykorzystać można energię zgromadzoną w lecie. Ciepło generowane jest przez grafitowe paski, które ułożone są w bardzo niewielkich odstępach i pokrywają praktycznie całą powierzchnię każdego arkusza, co zapewnia efekt równomiernego grzania.

 

Ogrzewanie podłogowe

Folie najczęściej stosowane są do powierzchniowego ogrzewania podłogowego. Ich instalacja jest niezwykle prosta i szybka, można jej dokonać praktycznie tuż przed położeniem paneli. Niewielka grubość dodatkowej warstwy nie powoduje tworzenia nierówności na powierzchni parkietu, a specyficzna budowa dodatkowo zabezpiecza klepki podłogowe przed punktowym przegrzaniem, rozsychaniem i uszkodzeniem. Na rynku dostępne są folie grzewcze o różnej mocy, dedykowane klasycznym panelom drewnianym, laminowanym, a nawet płytkom ceramicznym.

 

Sufity

Ten sposób ogrzewania zastosować można również na suficie. Folia przekazuje temperaturę płytom gipsowo-kartonowym, które przyjmują rolę promienników, doprowadzając ciepło do pomieszczenia. Rozchodzi się ono równomiernie we wszystkich kierunkach, dzięki czemu system jest wydajny. Jest to rozwiązanie niezwykle przyjazne dla alergików – minimalny ruch powietrza sprawia, że unosi się w nim znikoma ilość kurzu i pyłków, nie następuje tu również niekorzystne zjawisko jonizacji.

 

Ściany

Folie grzewcze montować można również na ścianach. Wykorzystuje się je zarówno jako jedyne, samodzielne źródło ciepła w pomieszczeniu jak i wsparcie dla ogrzewania podłogowego. Dla efektywności takiego rozwiązania duże znaczenie ma rozstawienie mebli – umieszczanie ich bezpośrednio pod ścianami może blokować równomierne rozchodzenie się temperatury.

Nasi partnerzy

Renergy
ul. Wyszyńskiego 158
66-400 Gorzów Wlkp.
NIP: 5571515504
REGON: 340273163
Adres e-mail:

Telefon: +48 501 467 927