Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy+ 48 501 467 927

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Uniezależnienie się od dostaw prądu z sieci i generowanie oszczędności dla gospodarstwa domowego to główne argumenty przemawiające na korzyść instalowania paneli fotowoltaicznych. Czynnikiem, który najczęściej zniechęca do tego typu inwestycji, jest cena – mimo licznych programów rządowych i dopłat do ekologicznych rozwiązań wciąż nieliczne osoby mogą pozwolić sobie na taki zakup.

 

Ile trzeba wydać?

W całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej wliczyć należy zarówno jej poszczególne składniki jak i dodatkowe opłaty związane z jej zamontowaniem i podłączeniem. Najdroższym elementem z pewnością okażą się panele – ich ilość bezpośrednio wyznaczać będzie całkowitą moc systemu. Jeżeli dach nie jest wystarczająco duży lub pozostaje zacieniony może się okazać, że aby osiągnąć pożądany efekt konieczne będzie zamontowanie mniejszej ilości ogniw o większej wydajności, a co za tym idzie droższych. Ważnym i zarazem kosztownym elementem instalacji, bez którego nie może ona działać sprawnie jest również inwerter, który produkowany przez panele prąd stały przekształca na zmienny. Do dodatkowych opłat, które również trzeba uwzględnić przy takiej realizacji należy konstrukcja nośna i okablowanie, a także sam montaż – najrozsądniej będzie powierzyć go wykwalifikowanej ekipie, uprawnionej do pracy na wysokościach. Całkowity koszt na jaki należy się przygotować, w zależności od parametrów instalacji to kwota w przedziale 20-30 tys. zł.

 

W poszukiwaniu oszczędności lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z mniej zaawansowanej technologii niż decydowanie się na komponenty o niższej jakości, ponieważ ich wydajność może znacząco zmniejszyć się na przestrzeni lat, a konieczność konserwacji lub wymiany zużytych lub uszkodzonych elementów to kolejny, niepożądany wydatek.

 

Warto pamiętać, że decyzja o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej jest inwestycją. Jej koszt z pewnością zwracać będzie się przez kilka lat, jednak w perspektywie czasu pozwala generować wymierne oszczędności, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące ceny energii elektrycznej.

Nasi partnerzy

Renergy
ul. Wyszyńskiego 158
66-400 Gorzów Wlkp.
NIP: 5571515504
REGON: 340273163
Adres e-mail:

Telefon: +48 501 467 927