Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy Fotowoltaika – instalacje, folie grzewcze, pompy ciepła i rekuperacje – Renergy+ 48 501 467 927

Czym jest rekuperacja i jakie korzyści może przynieść?

Każdy z nas chciałby w swoim mieszkaniu cieszyć się czystym powietrzem. Klasyczna wentylacja grawitacyjna nie w każdych warunkach jest w stanie działać skutecznie i wydajnie. Wzbogacenie domowej instalacji o rekuperator pozwala nie tylko cieszyć się powietrzem o niskiej zawartości dwutlenku węgla, pozbawionym kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń, ale również obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o połowę.

 

Sekretem skuteczności rekuperacji jest odzyskiwanie energii z przechodzącego przez urządzenie powietrza. To zużyte, zanim wraz z wilgocią, roztoczami i nieprzyjemnymi zapachami zostanie wyprowadzone na zewnątrz, częściowo oddaje wymiennikowi ciepło. Jednocześnie z otoczenia pobierana jest świeża porcja, która najpierw przepuszczana jest przez filtr, a następnie razem z zaoszczędzoną energią wprowadzana jest do wnętrza mieszkania. Proces ten następuje równocześnie dla wszystkich pomieszczeń i w jednakowej proporcji, dzięki czemu zmiany temperatury są praktycznie nieodczuwalne, a ogrzanie pokoi do pożądanej temperatury następuje szybciej i po zmniejszonych kosztach.

 

Oddychanie powietrzem, w którym stężenie dwutlenku węgla jest wysokie, może powodować osłabienie, bóle głowy i ciągłe poczucie zmęczenia. W pomieszczeniach, w których zawartość CO2 jest niska, nie tylko przebywa się o wiele przyjemniej, ale również o wiele łatwiej zasypia. Duże znaczenie dla zdrowia mają również zamontowane w instalacji filtry – skutecznie powstrzymują one komary, muchy oraz inne owady, które mogę przenosić choroby, ale mogą również eliminować z powietrza szkodliwe drobnoustroje i alergeny, a nawet jonizować.

 

Inwestycja w rekuperację może przynieść korzyści już na etapie projektowania budynku. Przede wszystkim pozwoli ze struktury budynku wyeliminować zbędne kominy wentylacyjne i nie będzie kolidować z pozostałymi instalacjami, a także na wczesnym etapie zaplanować wszystkie niezbędne przepusty, bez konieczności kucia i zbędnego wiercenia w ścianach.

Nasi partnerzy

Renergy
ul. Wyszyńskiego 158
66-400 Gorzów Wlkp.
NIP: 5571515504
REGON: 340273163
Adres e-mail:

Telefon: +48 501 467 927